Aspirin C

produkt dostępny bez recepty, tabletki musujące,

Kwas acetylosalicylowy (Aspiryna) (acetylsalicylic acid)

,

Kwas askorbinowy (Witamina C) (ascorbic acid)

, Bayer

Dawka:

400 mg + 240 mg

Opakowanie:

27,59 zł

(2,76 zł / szt.)

Opis Aspirin C

Tabletki musujące Aspirin C to lek bez recepty. Tzw. nazwą międzynarodową tego leku jest acetylsalicylic acid oraz ascorbic acid i są to dwie substancje aktywne, z których składa się ten preparat. Według klasyfikacji anatomiczno-terapeutyczno-chemicznej (ATC) lek Aspirin C jest przypisany do kategorii N02BA. Kategoria ta (wg klasyfikacji ATC) to: ośrodkowy układ nerwowy, leki przeciwbólowe, inne leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, kwas salicylowy i jego pochodne. Aspirin C jest dostępne w opakowaniach: 10 tabletek, 20 tabletek. Producent tego preparatu to Bayer.

Kategorie Aspirin C

Składniki Aspirin C

  • Substancje czynne: 400 mg kwasu acetylosalicylowego (Acidum acetylsalicylicum) i 240 mg kwasu askorbowego (Acidum ascorbicum) w 1 tabletce.

  • Substancje pomocnicze: sodu cytrynian, sodu wodorowęglan, kwas cytrynowy, sodu węglan.

Jak stosować Aspirin C

Zazwyczaj zaleca się stosowanie leku Aspirin C dla osób dorosłych jednorazowo po 1-2 tabletki musujące. W razie konieczności dawkę leku można powtórzyć co 4-8 godzin (maksymalnie do 8 tabletek musujących na dobę).

Aspirin C można stosować u młodzieży powyżej 12. roku życia wyłącznie po zaleceniu przez lekarza. W przypadku stosowania leku u młodzieży zaleca się 1 tabletkę musującą co 4-8 godzin (maksymalnie do 3 tabletek musujących na dobę).

Tabletki stosuje się doustnie po rozpuszczeniu jej w szklance wody.

Jak przechowywać Aspirin C

Aspirin C należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci w temperaturze poniżej 25°C.

Ulotka produktu Aspirin C

Przeczytaj dane na temat składników, podmiotu odpowiedzialnego i ewentualnych ostrzeżeń.

Solpadeine

tabletki musujące, 24 tabletki

Migea

tabletki, 4 tabletki

33,95 zł

Olfen Patch

plaster, 5 plastrów

39,75 zł

Ketonal active

kapsułki, 20 kapsułek

26,99 zł

Apap

tabletki powlekane, 24 tabletki

18,59 zł

Vemonis Femi

tabletki powlekane, 12 tabletek

21,95 zł

Pyralgina

tabletki, 20 tabletek

26,95 zł

36,95 zł

Paracetamol Accord

tabletki, 50 tabletek

Pedicetamol

płyn, 60 mililitrów

29,59 zł