Metafen

produkt dostępny bez recepty, tabletki,

ibuprofen

,

paracetamol

, Polpharma

Opakowanie:

8,71 zł

(0,87 zł / szt.)

Opis Metafen

Tabletki Metafen to lek bez recepty. Tzw. nazwą międzynarodową tego leku jest ibuprofen oraz paracetamol i są to dwie substancje aktywne, z których składa się ten preparat. Według klasyfikacji anatomiczno-terapeutyczno-chemicznej (ATC) lek Metafen jest przypisany do kategorii M01AE. Kategoria ta (wg klasyfikacji ATC) to: układ mięśniowo-szkieletowy, leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne, niesteroidowe leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne, pochodne kwasu propionowego. Metafen jest dostępne w opakowaniach: 10 tabletek, 20 tabletek, 50 tabletek. Producent tego preparatu to Polpharma.

Kategorie Metafen

Podmiot odpowiedzialny Metafen

Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A
ul. Pelplińska 19
83-200 Starogard Gdański
Polska
Producent
Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A
ul. Pelplińska 19
83-200 Starogard Gdański
Polska

Składniki Metafen

  • substancje czynne: 200 mg ibuprofenu i 325 mg paracetamolu, 
  • substancje pomocnicze: powidon, skrobia żelowana, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian.

Jak stosować Metafen

  • Metafen należy przyjmować po posiłku, popijając wodą. 
  • Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę przez najkrótszy okres konieczny do złagodzenia objawów. 
  • Dorośli: jednorazowo 1-2 tabletki. W razie konieczności, dawkę można zwiększyć do trzech razy na dobę. Nie stosować więcej niż 6 tabletek na dobę. 
  • Młodzież powyżej 12 roku życia: jednorazowo 1 tabletka. W razie konieczności, dawkę można zwiększyć do trzech razy na dobę. Nie stosować więcej niż 3 tabletki na dobę.

Jak przechowywać Metafen

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem i wilgocią. 

Ulotka produktu Metafen

Przeczytaj dane na temat składników, podmiotu odpowiedzialnego i ewentualnych ostrzeżeń.

Solpadeine

tabletki musujące, 24 tabletki

Migea

tabletki, 4 tabletki

33,95 zł

Olfen Patch

plaster, 5 plastrów

39,75 zł

Ketonal active

kapsułki, 20 kapsułek

26,99 zł

Apap

tabletki powlekane, 24 tabletki

18,59 zł

Vemonis Femi

tabletki powlekane, 12 tabletek

21,95 zł

Pyralgina

tabletki, 20 tabletek

26,95 zł

36,95 zł

Paracetamol Accord

tabletki, 50 tabletek

Pedicetamol

płyn, 60 mililitrów

29,59 zł